Kustovnice čínská

 
 

Kustovnice čínská je rostlina (keř) z čeledi lilkovité. Plody se nazývají godži.

Dostupnost Skladem
199 Kč    
Kategorie zdraví
 
Kustovnice čínská

Plod obsahuje 18 druhů aminokyselin včetně všech osmi esenciálních (arginin, histidin, isoleucin, leucin, lysin, methionin, fenylalanin, taurin, threonin, tryptofan, valin), 21 stopových prvků (např. zinek, železo, měď, vápník, germanium a selen) a je i bohatým zdrojem karotenoidů, což signalizuje jeho výrazné červené zabarvení. V čerstvé mrkvi a sušeném godži je srovnatelné množství karotenoidů (v hmotnostních procentech), podíl beta-karotenu je však v godži zlomkový a převažuje zeaxantin. Obsahuje vitamín B1, B2, B6 a E.

Léčivé účinky

V tradiční čínské medicíně se používají plody kustovnice čínské již po staletí. Je využívána zejména jako doplněk stravy nebo se připravuje v podobě čaje. Kromě plodů se využívají i listy, kůra a kořeny. Využívání plodů se datuje v Číně od konce dynastie Ming (1368–1644).

Plody obsahují antioxidanty (antioxidační aktivita je srovnatelná s kiwi a brusinkami, je však nižší než u zralých třešní). Podporují imunitní systém a redukují množství antigenů, které souvisejí s alergickými onemocněními. Také zvyšují fagocytózu retikuloendoteliálního systému, snižují krevní tlak, zlepšují tvorbu krve (stimulují tvorbu bílých a červených krvinek), mají příznivý vliv na zrak a funkci jater. Využívají se při nemocích, při kterých je vedlejším symptomem žízeň (v raných stadiích cukrovky a tuberkulózy), závratě, snížená ostrost zraku nebo chronický kašel.

Obsah balení - 200g

Složení - 100% sušené plody kustovnice čínské, BIO kvalita

Doporučené dávkování - dospělí 30 bobulí denně (1 menší hrst), děti mladší 10 let poloviční dávkování.

Není vhodné pro děti do 3 let.

Skladování - uchovejte v suchu a temnu.

Výživové hodnoty ve 100g

Energie             1500 kJ
Sacharidy              22 g
Bílkoviny             14,4 g
Tuky                      3,6 g
Vláknina                4,4 g
Vápník               112 mg
Selen                   50 μg
Vitamín B2         1,3 mg
Beta-karoten         7 mg
Draslík             1132 mg
Železo                 11 mg
Zinek                     2 mg

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.